„Mapy, których nie masz” – znów ruszamy w świat

To książka dla wszystkich dzieci, które pokochały „Mapy” i chcą uzupełnić swoją kolekcję. Aleksandra i Daniel Mizielińscy ponownie zapraszają najmłodszych do zwiedzania świata. Tym razem prezentują 24 pięknie ilustrowane mapy krajów, których zabrakło w podstawowym wydaniu. „Mapy, który nie masz” to uzupełnienie kultowej niebieskiej serii Wydawnictwa Dwie Siostry. To kontynuacja znanych i wydawanych na całym świecie „Map”, które w 2013 roku zostały uznane przez New York Timesa za jedną z najpiękniejszych i najbardziej interesujących książek dla dzieci.

Ruszamy w kolejną podróż!

Po raz kolejny wyruszamy w niesamowitą, pełną przygód i ciekawostek podróż po świecie i zwyczajach różnych krajów. Na kartach książki poznajemy świat, kulturę, ludzi, ich obyczaje i środowisko, w którym żyją. „Mapy, których nie masz to bilet w podróż do znanych i nieznanych zakątków świata. Dowiemy się między innymi, co jada się w Iranie, z czego słynie Estonia czy jakie zwierzęta zamieszkują Norwegię. A wszystko to podane w prosty i budzący zainteresowanie sposób. Każda z map zapełniona jest kolorowymi, ręcznie malowanymi obrazkami, które opowiadają historię swojego kraju i pozwalają odkrywać go na własny sposób. Znajdują się tu zarówno znane symbole, jak i mniej oczywiste ciekawostki. Bez narzucania, bez nudnych faktów, za to kolorowo i ciekawie. Obok „Map” nie da się przejść obojętnie.

Jeszcze więcej krajów do zwiedzania

Książka „Mapy, których nie znasz” zbiera nas w podróż do krajów, których nie znamy z poprzedniego wydania. Tym razem na naszym szlaku pojawią się:

– Argentyna,

– Dania,

– Demokratyczna Republika Konga,

– Estonia,

– Etiopia,

– Gruzja,

– Indonezja,

– Iran,

– Irlandia,

– Korea Południowa,

– Kuba,

– Litwa,

– Łotwa,

– Nigeria,

– Norwegia,

– Portugalia,

– Słowacja,

– Słowenia,

– Tajwan,

– Turcja,

– Ukraina,

– Wenezuela,

– Węgry,

– Wietnam.

Uwielbiane nie tylko przez dzieci

Ta książka zachwyca nie tylko dzieci, kochają ją także dorośli. Można wielokrotnie do niej wracać i na nowo poznawać świat i kulturę zarówno krajów dalszych, jak i bliższych. Nad jedną wypełnioną detalami mapą można spędzić nawet kilka godzin, samodzielnie odkrywając coraz to nowsze sekrety danego kraju. Czas spędzony z taką książką to element pięknego dzieciństwa. Takie chwile pamięta się do końca życia. Ze względu na bogactwo szczegółów „Mapy” nigdy się nie nudzą. To doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem i rozwijanie jego wyobraźni. Rodzice doceniają także niewątpliwe walory edukacyjne książki. Pokaż dziecku „Mapy”, a nie będzie mogło się oderwać. Przy tej książce nie da się nudzić. Można korzystać z niej na wiele różnych sposobów – oglądać, czytać, zgadywać, poszukiwać szczegółów. Tak jak w przypadku poprzedniego wydania „Map” ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy – autorzy licznych książkowych projektów, graficy i ilustratorzy tworzący ręcznie malowane obrazkowe książki dla dzieci. Ich książki charakteryzują się świeżym stylem i otwartością na świat dziecka. Stworzone przez nich „Mapy” to jedna z najlepszych na świecie książek dla dzieci. Sporą popularnością cieszy się również ucząca spostrzegawczości seria „Mamoko”.

 

 

„Mama Mu na rowerze”- Jujja Wieslander

Kim jest Jujja Wieslander?

Jujja Wieslander jest szwedzką autorką bajek dla dzieci. Stworzyła postać krowy- Mamy Mu i jak mówi to nie Jujja Wieslander jest znana, ale właśnie Mama Mu. Autorka jest także członkiem Szwedzkiej Akademii Książek dla Dzieci. Serię przygód Mamy Mu, stworzyła już w latach 90 i do roku ubiegłego, powstało ich kilkanaście. Jedną z najnowszych, stworzonych przez nią publikacji, jest właśnie „Mama Mu na rowerze”.

„Mama Mu na rowerze” to kolejna historia o dwojgu przyjaciół- Panu Wronie i krowie czyli Mamie Mu. Wszystko rozpoczyna się, kiedy to Mama Mu, oznajmia Panu Wronie, że chciałaby nauczyć się jeździć na rowerze. Dla Pana Wrony, ten pomysł wydaje się niedorzeczny, głównie dlatego, iż jego przyjaciółka jest krową, a przecież krowy nie jeżdżą na rowerze. Według pomysłowej krowy, nie ma rzeczy nie możliwych, więc postanawia wziąć się do roboty.

„Mama Mu na rowerze i inne opowiadania”- opowieść o niezwykłej przyjaźni

Powyższa publikacja, jest zbiorem dwunastu opowiadań o szalonej krowie- Mamie Mu i jej wiecznie zrzędzącym przyjacielu o imieniu Pan Wrona. Opowiadania zostały wydane zarówno w zbiorze, jak i w postaci pojedynczych książeczek i opowiastek z bogatymi ilustracjami. Każda historia, to kolejny epizod z życia krowy, która to wynajduje coraz to ciekawsze pomysły na spędzanie czasu i jej przyjaciela, próbującego jej te pomysły odradzić.

Czy krowa jest w stanie jeździć na rowerze?

Nikt chyba nie jest sobie w stanie wyobrazić krowy jeżdżącej rowerem. Byłby to raczej niecodzienny i nienormalny widok. Jednak pewnego dnia, olśniona nowym pomysłem Mama Mu, stara się przekonać do swojej dobrej decyzji, wiecznie sceptycznego- Pana Wronę. Pan Wrona nie jest w stanie pojąć, kto mógłby Mamę Mu takiej jazdy nauczyć. Nikt z leśnych przyjaciół, przecież tego nie potrafi. Mama Mu telefonuje więc w tej sprawie do Liny. Od Liny właśnie krowa dowiaduje się, jak wygląda jazda na rowerze. Wtedy to właśnie, Mama Mu zauważa, że jazda na rowerze jest niezmiernie trudna do wykonania i jest to niesamowita umiejętność. Lina przedstawiła przez telefon, jak taka nauka jazdy wygląda, że wiąże się ona z wielokrotnymi upadkami, siniakami i, że trzeba w to włożyć trochę pracy. Jej w tym wszystkim pomagał tata, popychając rower i podnosząc. Mimo trudności, Lina nie poddała się i w pewnym momencie, była już w stanie, sama jechać na rowerze. Czy Mama Mu podobnie jak Lina, dość szybko nauczy się jazdy na rowerze? Jak zakończy się jej historia? Na to pytanie przyniesie odpowiedź, całość opowieści o Mamie Mu i jej zmaganiach z rowerem, a także inne opowiadania zawarte w cyklu.

 

„Dobranoc, Albercie Albertsonie” – Gunilla Bergstrom

Gunilla Bergstrom

Gunilla Bergstrom to szwedzka autorka książek dla dzieci, dziennikarka oraz ilustratorka. Stworzyła ponad 40 książek dla dzieci, a najbardziej znanym utworem są przygody Alberta Albertsona (w szwedzkiej wersji Alfons Aberg), m.in „Albert i Mika”, „Co cieszy Alberta”, Dobranoc, Albercie Albertsonie, „Urodziny Alberta”.

Seria książek o Albercie Albertsonie

Albert Albertsonie jest małym chłopcem, który mieszka z ojcem oraz kotem o imieniu Puzel. Ostatnimi czasy Albet ma problemy z zasypianiem. Zazwyczaj rankiem sprawia swojemu tacie problemy, szczególnie w przygotowaniach do szkoły, kiedy to włączają mu się najciekawsze pomysły. Dzieci, które czytają książki o Albercie lub te książki są im czytane, mogą bardzo łatwo utożsamić się z głównym bohaterem i jego emocjami- dziecięcą radością, otwartością na świat, ale też strachem przed niektórymi aspektami dorastania czy złością. Także rodzice, na pewno znajdą u siebie podobieństwa do taty małego Albercika, który codziennie musi zmierzyć się z okiełznaniem małego urwisa.

„Dobranoc, Albercie Albertsonie”

W tej książeczce, główny bohater- mały Albert, ma 4 lata. Podobnie jak dzieci w jego wieku, Albert często jest niegrzeczny, ale zdarza mu się też zachowywać jak aniołek. Tego wieczoru, nie chce iść spać, a jego tata próbuje wszystkiego, aby Albert w końcu zasnął. W każdym momencie, tata Alberta jest z nim i stara mu się pomóc. Aby pomóc synkowi zasnąć, czyta mu długą bajkę na dobranoc, pomaga umyć zęby oraz zostaje z synem tak długo, dopóki ten nie poczuje się bezpiecznie (w tej opowieści Albert widzi w szafie lwa). W pewnym momencie, mały Albercik, nie jest w stanie znaleźć swojego misia bez którego, sen wydaje mu się niemożliwy, dlatego też tata postanawia go odszukać. Albert znajduje tatę śpiącego w salonie, na podłodze, zmęczonego całodziennym pilnowaniem synka. Wtedy chłopczyk uświadamia sobie, że to z jego winy tata zasnął, postanawia więc powiedzieć mu dobranoc i samemu także się położyć. Jak widać maluch coś z tego zrozumiał.

Opowiadania o Albercie, są czytane na całym świecie, zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i zostały sprzedane w milionach egzemplarzy. Albert to także postać na podstawie której, powstały filmy animowane czy kreskówki dla dzieci. Gunilla Bergstrom poprzez stworzenie postaci Alberta i barwnych historii na jego temat, otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Książki o Albercie Albertsonie, ukazują się od ponad 40 lat i ukazują świat z dziecięcej perspektywy. Są to historie z życia wzięte, z którymi spotka się każdy kto posiada w domu malucha. Nauczą czegoś nowego zarówno dzieci jak i rodziców.